Menu pionowe
Szukaj
Kategorie

Broń z epoki brązu

Wprowadzanie Bronze Age, ludzie zaczęli dodawać ołowiu i cyny do miedzi do stopu brązu i powoli, kamień broń spadła. Już w Okresie Walczących Królestw (476-221 pne), są zapisy na odlewaniu wyrobów: różne proporcje tych trzech metali mogą spowodować, że broń o różnej sztywności i temperament. Różne techniki są stopy dzięki czemu ponad 2000 lat.

Sztylet-siekiery w tym czasie było niezbędne i typowe broń żołnierza, i używane przez cały wiek. Oferuje on wygodny zakrzywiony nóż z bezpośrednio-stałej Helve i jest podobny kształt dzisiejszej reaphook lub sierpem. Jest to najbardziej standardowym wyposażeniu takie same jak te nowoczesne.

Brąz Spears
Brąz Spears

Włócznia została wykorzystana nożem prosto do przodu i składa się z włóczni i Helve. Grot wykonany jest z metalu i Helve, z drewna, bambusa, winorośli lub metalu. Jest to zwykle 1,8 – 2,7 m długości, chociaż są wyjątki, nawet 4 metrów długie włócznie. Jednym z przykładów jest Włócznia z brązu, który został wrzucony przez cesarza Wu, Fu Chai podczas Okresu Wiosen i Jesieni (770 pne – 476BC). Został wydobyty w 1983 roku i obecnie eksponowane w Muzeum Prowincji Hubei . Opuścił grot jest opalony z drobnymi rycinach czarnym motywem kwiatowym, o długości 29,5 cm (11,6 cala) i szerokości 5,5 cm (2,2 cala).

Halabarda to kompleks włócznią i sztylet-ax i stopniowo zastępował te dwa. Ostrzem halberd wykonana z metalu i uchwytu z drewna lub bambusa, łączą może osiągnąć długość 3 m. To może funkcjonować zarówno jako broń piechoty i kawalerii, podpinania do kłucia i rozerwanie. W tekstach historycznych, synekdochą „halabarda” lub „gospodarstwo halabarda” był używany jako termin do wskazania żołnierzy.

Miecze z brązu
Miecze z brązu

Miecz jest zimna broń do walki w zwarciu z długim, ostre brzegi tarczy. Istoty to są długości, elastyczność i trwałość. Długo długość ostrza jest przeznaczony zarówno dla ataku i obrony. To pierwotnie ukazał się w zachodniej dynastii Zhou (11 wieku – 771 pne). Następnie z Okresu Wiosen i Jesieni, długość miecza zostały stopniowo rozszerzone i jego trwałość poprawie. Tak więc w okresie Walczących, miecze z brązu o długości 60 cm pojawiły się, ale przez Zachodniej Dynastii Han (206BC – 24), długość została zwiększona do 1,1 metrów. Miecze w Okresie Wiosen i Jesieni osiągnął szczyt techniki odlewania i rzemiosłem, a nie mają sobie równych, zwłaszcza wyryte tajemnicze wzory na ostrza mieczy, które nadal świecą jak nowe, zagadki, która pozostaje nierozwiązana. Najbardziej znany z brązu miecz został wykonany przez Gou Jian, który był królem państwa Yue w Okresie Wiosen i Jesieni, a przeciwnik Fu Chai, to jest 55,6 cm (1,82 stóp) długości i 5 cm (1,97 cala) z szerokim czarne wzory dekoracyjne i wiązanka „przez Gou Jian króla stanie Yue”. Krawędź dwóch łuków jest dość charakterystyczny i piękny. Gdy stwierdzono, że był jeszcze w pochwie drewnianej lakierowanej czarnej i bez korozji. Mówi się, że gdy badacz dotykać mieczowi żywe przewagę, że skaleczył się w palec.

Broniące strój to m.in. steru, zbroję i tarczę. W epoce brązu, większość hełmy wykonane są ze skóry. Składa się z kilku grubych kawałków skóry zszytych razem może to wytrzymać ciosy z broni z brązu. Tarcze były drewniane ze skóry i miedziany dekoracje w centrum. Niektóre z nich były wyposażone w łopatki do toczenia zbroję obronną broni ofensywnej walki podczas ścisłej kolejności.

Kask
Kask
War Chariot
War Chariot

Rydwan wojny były niezbędne podczas walki od czasów dynastii Shang (16th – 11th century BC). Rydwany były główną formą przestępstwa i większość broni zostały wyprodukowane, aby zaspokoić nią. Na wozie, nie byłoby trzy załogi, kierowcy w centrum, żołnierz o nazwie „Che You” czy „prawo rydwan”, siedząc na prawym boku i gospodarstwa długą broń, takich jak halabardy, aby przygotować się do walki z wrogowie, a po lewej stronie żołnierz trzyma łuk, nazywany był „Che Zuo” lub „lewo od wozu”. Gdy przeciwnicy starły się ze sobą, dwa Che Yous by walczyć ze sobą. Jeśli na rydwanach nie mógł uderzyć siebie, sterowniki zamieni je z powrotem do innego pojedynku.

Bow w epoce brązu, rozwinęła się z prostej konstrukcji złożonej z giętego drewna i sznurka, w złożoną. Cały łuk ma dwa łuki z zestawem ustalonych w ich środku przeciwieństwie do zachodnich kokardkami. Grot zmienił także od dwóch do trzech-ach-ach.

Kusza z brązu
Kusza z brązu

Kusza jest bronią, która powstała z łuku. Jej powszechne użycie rozpoczął się w Okresie Walczących Królestw podobnie jak spadek rydwanu wojennego. Ponieważ stała siła często wymagana, gdy rysunek łuk to spowodowało zmęczenie w łuczników. Kusza za pomocą drewnianego ramienia może umieścić na nim stałe śrubę pasję wypalania, aż do pojawienia wrogiem, który zmienił konfigurację i stylu walki. Jednym z przykładów jest w historii konkursu mądrości między Pang Juan i Sun Bin. Będąc rywalizujących uczniów samego mistrza, Pang Juan był związany z państw i Sun Wei Bin z Qi państwa. Gdy w nocy Pang Juan ścigany wojska Sun Bin do lasu, gdzie słońce zaszło zasadzki kuszę, zapalił ogień i zobaczyłem znaki wyryte na drzewie – „Pang Juan umrze tutaj”. Ponieważ Sun Bin powiedział swoim żołnierzom strzelać strzały widząc światło ognia, cała armia Pang Juan był kierowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>