Menu pionowe
Szukaj
Kategorie

Broń z epoki żelaza

Chociaż w zachodniej dynastii Zhou (11 wpne-771BC), broń wykonane z przyrody syderyt zostały wyprodukowane, które są znane najwcześniejszym przykładem pracy żelaza na świecie. Dzięki udoskonaleniu procesu, broń z żelaza stał się wszechobecny w późnym okresie Walczących Królestw państwa, trwałej dynastii Qin (221BC – 206BC), i aż do dynastii Han (206BC-220). Jednak od kilku broni żelaza miał proces zewnętrzny, są skorodowane, kiedy wykopano, które dodaje się do trudności w badaniach i zapewnia mniej zrozumienia niż te z epoki brązu, jako ostatni został zabezpieczony cienką warstwą utleniania.

Cannon lub stonejacker, pojawiły się pod koniec Wschodniej Han Dyansty (25-220), a kwitła w okresie Trzech Królestw (220- 280), z żeliwa i kamienne kule wykorzystanie. Gdy przyszedł wrogowie, obrońcy będzie to armaty szczycie bramy miasta. To powracało do dźwigni i rzucił ogromny kamień na ścianie w sposób parabola kruszenia więc agresorów. To jest nadal widoczne w chińskie szachy – kawałek szachy reprezentujący armaty („Pao” w Chinach), wciąż podąża za regulację atakować innego kawałek szachy tylko wtedy, gdy istnieje trzeci pomiędzy.

Wraz ze wzrostem kawalerii podczas Zachodniej Dynastii Han podłużne tarcza się, że żołnierze mogli trzymać jedną ręką. W okresie dynastii Song (960-1279), został zobowiązany do lewego przedramienia kawalerii i zmienił kształt okrągły. Do północnej i południowej dynastii (386 – 589), jeden długi sześciokąt zwyciężył z twarzą tarcza introverting pionowo jak liść. Gdy w bitwie, to może być albo ręki lub być umieszczone na ziemi z pomocą kija.

Metalowe Armaty
Metalowe Armaty

W zachodniej dynastii Han, żelazo zbroja zastąpiony skórzaną zbroję i przekształciła się w drobny zbroi skalę i zbroi płytowej. Skala pancerz pokazuje wysoki poziom wiedzy technicznej, w zestaw zawiera się z ponad 2200 elementów. Podczas Trzech Królestw łańcucha Okres zbroi, do ochrony przed strzałami stał się popularny, a podczas panowania dynastii Ming stał się trend zmian od ciężkiego do lekkiej zbroi, ale nadal jest w stanie wytrzymać napór włóczni.

Wraz z rozwojem stalowej zbroi, nie tylko żołnierze, ale konie nosił zbroję. Zatem halabarda, które funkcjonowały głównie do pchnięcia i hakiem stracił miejsce na polu bitwy. Spears przekształciła się lanc i zostały użyte wyłącznie w kawalerii, oferując wysoką moc przenikania.

Dynastii Han jest kluczowym okresem rozwoju chińskich okrętów wojennych, bez względu na skalę. Wiosła w Zachodniej Han, ster w Wschodniej Han, oba były genialne osiągnięcia. Czaszka zmienił sposób od lanie od tyłu do przodu, w lewo-prawo i poprawie efektywności, który był prekursorem nowoczesnych pędników helisy. Hełm składa się elastyczność kierownicy kursu żeglarskiego z wiosłem i utorował drogę do europejskiej eksploracji. W dynastii Jin (265 – 420), okręty wojenne dużą skalę wyróżniał. W dokumentacji nie było łączenie wielu kadłubów statków z długości i szerokości 180 metrów i może pomieścić ponad 2000 osób na pokładzie. Na szczycie ustalono drewniane miasto i konie mogli galopować przez czterech bram miejskich. W dynastii Sui (581 – 618), bardzo dużego statku ponad 30 metrów wysokości został zbudowany, które mogą pomieścić 800 osób. Dopóki południowej dynastii Song prawie wszystkie armie używane okręty wojenne. Przykłady 110 metrów z wieży, spódnica pokładzie i wózków wiosła są rejestrowane.

Iron Sword
Iron Sword
Metalowe Caltrops

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>